14 Οκτωβρίου 2013

ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΙΣΟΠΑΛΙΑ

Με ισοπαλία ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Β τοπικής κατηγορίας ο Μιλτιάδης, απέναντι στην Καλλιθέα. Η ομάδα του χωριού μας παρουσιάστηκε καλή επιθετικά, αλλά με πολλά αμυντικά κενά.
Στο πρώτο ημίχρονο ο διαιτητής της αναμέτρησης υπέδειξε πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων, το οποίο απέκρουσε ο, πολύ καλός, Στασινόπουλος, κρατώντας το 0-0, μέχρι το ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε γύρω στο 70 η Καλλιθέα, με σκόρερ τον Καλογερόπουλο. Στο 85 ο Τηλεμάχου εκμεταλεύτηκε τη σύγχυση στην περιοχή της Καλλιθέας και ισοφάρισε σε 1-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.
Τα άλλα αποτελέσματα του ομίλου: ΑΕ ΛΟΓΓΑΣ-ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ 0-1, ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΑΠΣ ΔΗΜΟΥ ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ 2-3, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ-ΑΟ ΠΑΤΙΣΤΑ 1-1, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΠΕΤΑΛΙΔΙ 2-2, ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ- ΒΕΡΓΑ 2-2, ΧΑΝΔΡΙΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 4-1.