9 Σεπτεμβρίου 2013

ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΛΤΙΑΔΗ

Μέσα σε έξι λεπτά, ο Μιλτιάδης ξεπέρασε το εμπόδιο του Απόλλωνα Καλαμάτας, νικώντας τον με 1-2, και προκρίθηκε πανηγυρικά στην επόμενη φάση του κυπέλλου Μεσσηνίας. Το πρώτο μέρος ήταν μοιρασμένο με το Στυλιανόπουλο να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 14 να δώσει προβάδισμα στην ομάδα μας.

Αν και στο 48 βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με το γκολ του Ροβολή, το σωστό τακτικά ποδόσφαιρο που έπαιξε η ομάδα, σε συνδυασμό με τη βαριά φανέλα, οδήγησε στην ανατροπή. Στο 73, λίγο μετά την είσοδο του εξαιρετικού Γαλάνη, ο Μιλτιάδης κέρδισε πέναλτι μετά από φάουλ του Σταυρόπουλου, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Καραμπότσος. Πέντε λεπτά μετά ο προωθημένος Ταγκαλάκης, με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-2 μετά από σέντρα του Καραμπότσου.............

Στη συνέχεια του θεσμού η ομάδα του χωριού μας θα αντιμετωπίσει την Εράνη, με τους Φιλιατρινούς να είναι το ξεκάθαρο φαβορί.

Η σύνθεση της ομάδας μας: Στασινόπουλος, Ν. Τζωρτζίνης, Στ. Τζωρτζίνης, Στυλιανόπουλος (74 Γεωργιόπουλος), Καραμπότσος, Ζώτος (60 Αυριλιώνης), Πολυχρονόπουλος, Μαραγκός, Θ. Σταυρόπουλος, Βασιλόπουλος (60 Γαλάνης), Ταγκαλάκης