12 Οκτωβρίου 2010

ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ - ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ 1-1

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες χθες 1-1, με τα δύο γκολ να μπαίνουν στα τελευταία 10 λεπτά της αναμέτρησης! Στο 82’ οι ψυχωμένοι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ν. Τσέρτο και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η Σπερχογεία απάντησε με τον Γεωργαντά. Ηταν το δεύτερο συνεχόμενο ματς που τρώει γκολ ο Μιλτιάδης στις καθυστερήσεις και επίσης το δεύτερο συνεχόμενο ματς που
σκοράρει στο τέλος η Σπερχογεία! Το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο μιας και το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, όπως και οι φάσεις. Ο Μιλτιάδης απέδειξε πως είναι... σκληρό καρύδι στην έδρα του για κάθε ομάδα και πως η άσχημη εμφάνιση με την Πύλο ήταν απλά μία κακή παρένθεση. Χθες έχασε την ευκαιρία να πάρει μία σπουδαία νίκη και να φτάσει τους 6 βαθμούς, όμως αν παίζει έτσι σε κάθε ματς δεν θα έχει πρόβλημα να ανανεώσει τη θητεία του στην Α’ τοπική. Από την άλλη η Σπερχογεία παρουσιάστηκε σαφώς βελτιωμένη σε σχέση με το ματς κόντρα στον Πατίστα, όμως και πάλι δεν
εντυπωσίασε με την εμφάνισή της. Κατά διαστήματα ήταν καλύτερη από τον Μιλτιάδη, αλλά δεν μπόρεσε συνολικά στον αγώνα να επιβάλει τον ρυθμό της και θα πρέπει να είναι και ευχαριστημένη που πήρε έστω και στο τέλος τον βαθμό της ισοπαλίας.