18 Ιανουαρίου 2014

Πήρε εκδίκηση

Ο Α.Ο Μιλτιάδης πήρε το αίμα του πίσω, νικώντας τον Απόλλωνα Πεταλιδίου με 1-0 στο γήπεδο του Πύργου Τριφυλίας.Η ομάδα του Πύργου ''έδειξε από την αρχή τα δόντια της'' και με επσκέψεις στην αντίπαλη περιοχή προσπαθούσε να ανοίξει το σκορ.Με την είσοδο του Κώστα Στυλιανόπουλου(θέση του Ταχίρι) η ομάδα ανέβασε στροφές.Από το πρώτο ημίχρονο αξίζει να σημειωθεί η αποβολή του προπονητή των φιλοξενουμένων επειδή απάντησε στις προκλήσεις της κερκίδας με προκλητικό τρόπο και χρησιμοποιώντας κακό λεξιλόγιο.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Περόπουλος,πέρασε αλλαγή στην θέση του Πολυχρονόπουλου και αποδείχθηκε ''χρυσή αλλαγή'' και έδειξε τις προθέσεις του αφού στην πρώτη του επαφή σημάδεψε το δοκάρι.Λίγο μετά ο ίδιος ποδοσφαιριστής μέτα από μια σέντρα-διαβήτη του Καραμπότσου έστειλε την μπάλα να αναπαυτεί στα δίχτυα και οι φίλοι του Μιλτιάδη ξέσπασαν στους πανηγυρισμούς.Στα τελευταία λεπτά υπήρξαν αντιδράσεις από την πλευρά των γηπεδούχων αφού δεν δόθηκε καθαρό πέναλντυ σε ανατροπή ποδοσφαιριστή του Μιλτιάδη.Κορυφαίοι για τον Μιλτιάδη ήταν ο Πετρόπουλος,Μαραγκός αλλά και ο Στυλιανόπουλος.Αξίζει να σημειωθεί η καλή σε γενικές γραμμές διαιτησία του Σερεμέτη αλλά παραπόνα υπάρχουν για τις αποφάσεις του βοηθού Κουτσαναστάση!Τέλος, για την ομάδα του ΄Κώστα Στυλιανόπουλου ακυρωθηκε γκολ ως οφσαιντ στο πρώτο ημίχρονο