11 Ιανουαρίου 2010

ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ... ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ!!!

Φαίνεται πως κάτι έχει το γήπεδο του Πύργου και φέτος πραγματοποιούνται συναρπαστικά ματς με πολλά γκολ, ανατροπές και χιτσκοκικό φινάλε... Χθες ο Μιλτιάδης αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον Αίαντα, σε ένα γεμάτο ματς που κρίθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Τότε ο Μιλτιάδης κέρδισε πέναλτι (το οποίο αμφισβήτησαν οι Καλαματιανοί) και ο Νικολόπουλος από τα 11 βήματα ισοφάρισε σε 2-2. Τα άλλα τρία γκολ σημειώθηκαν στο
πρώτο μέρος, με τον Αίαντα να προηγείται δύο φορές με τους Μασουρίδη και Χρυσοβέργη και τον Μιλτιάδη να μειώνει με τον Λυμπερόπουλο. Το τελικό αποτέλεσμα δεν πρέπει να άφησε ικανοποιημένη καμία ομάδα, γιατί ο Μιλτιάδης έπαιζε στην έδρα του και παρότι πήρε τον βαθμό στις καθυστερήσεις ήθελε μόνο τη νίκη, ενώ ο Αίαντας κρατούσε το τρίποντο μέχρι το τέλος αλλά δεν άντεξε στην πίεση του Μιλτιάδη. Πάντως οι δύο ομάδες συνεχίζουν να
βρίσκονται στη μέση της βαθμολογίας μακριά από τις τελευταίες θέσεις.
Στο 3’ το σουτ του Χρυσοβέργη έφυγε άουτ και στο 8’ το φάουλ του Λαμπρόπουλου απέκρουσε σε κόρνερ ο Μανωλόπουλος. Στο επόμενο λεπτό ο Μπαχούμας είχε ένα καλό σουτ λίγο άουτ και στο 17’ το φάουλ του Νικολόπουλος έγλειψε το αριστερό δοκάρι.
Το 0-1 ο Μασουρίδης και άμεση απάντηση από Λυμπερόπουλο Το σκορ άνοιξε στο 26’ ο Μασουρίδης με σουτ για λογαριασμό του Αίαντα (0-1). Ο Μιλτιάδης ισοφάρισε με τη σέντρα,
όταν σε γέμισμα του Λαμπρόπουλου, ο Λυμπερόπουλος με κεφαλιά έκανε το 1-1.
Με Χρυσοβέργη το 1-2 στο 38’ Ομως το συγκρότημα του Γιάννη Σακελλαρόπουλου πήρε και πάλι το προβάδισμα στο 38’ με τον Μάραντο να εκτελεί ένα φάουλ και τον Χρυσοβέργη με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από λάθος έξοδο του Χίντα (1-2).
Δοκάρι ο Νικολόπουλος στο 50’ Στην επανάληψη η ομάδα του Πύργου πίεσε από την αρχή για την ισοφάριση και έχασε ουκ ολίγες ευκαιρίες. Στο 50’ ο Νικολόπουλος έκανε το σουτ από καλή θέση, με τον Μανωλόπουλο να αποκρούει, η μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι
και να φεύγει κόρνερ. Μετά από πέντε λεπτά ο Χίντα έβγαλε τετ α τετ τον Νικολόπουλο που σούταρε με δύναμη, αλλά ο Μανωλόπουλος απέκρουσε με τα πόδια. Στο 68’ ο Μπαχούμας είχε κεφαλιά λίγο άουτ μετά από κόρνερ του Λαμπρόπουλου, ενώ στο 82’ το σουτ του Λίτσα πέρασε μόλις άουτ. Κρίθηκε στις καθυστερήσεις Και φτάνουμε στο 91’ όταν μετά από γέμισμα του Ρηγόπουλου, διεκδίκησαν την μπάλα οι Γεωργιόπουλος και Νικολόπουλος και ύστερα από υπόδειξη του β’ βοηθού Κότσαρη, ο διαιτητής Αλεξέας έδωσε πέναλτι για χέρι του έμπειρου αμυντικού. Η απόφαση αυτή προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων και είχε ως αποτέλεσμα να αποβληθεί από τον πάγκο ο Γιάννης Σακελλαρόπουλος και ο